detoks_mnk

Detoks nasıl yapılır?

Eki 12 • Estetik • 731 Views • Yorum Yapılmamış

Detoks nasıl yapılır? hakkında hazırladığımız güncel yazımızı okumaktasınız.Beğeneceğinizi umuyoruz :)

detoks cilt glr

Vücudu toksinlerden arındırmak için yapılan detoks sadece bazı yiyeceklerden uzak durarak mı yapılır? Yoksa yeme içme dışında, her bir organ için özel arındırma işlemleri var mıdır? Detoksu ne kadar süreyle uygulamak gerekir?

Yeni bir mevsime girdiğimiz şu günlerde kendimizi yenilemek için başvurabileceğimiz detoksla ilgili detaylı bilgileri, detoks uzmanı Gül Kaynak’ın verdiği yanıtlarla universalsaglikcenter.com sayfalarına taşıyoruz.

detoks saglik spor beslenme glr

Detoks nedir?
Detoks vücudumuzu toksinlerden arındırmaktır. güncel yaşadığımız hayatta sadece yiyeceklerimizde değil; yaşadığımız ortamda, soluduğumuz havada, içtiğimiz suda, kullandığımız değişik malzemelerde toksinler dolu. Bir çeşit sıvı beslenme yaparak ya da arınma yöntemine giderek toksinlerden arınmaya “detoks” diyoruz.

detoks cilt glr

Detoks diyeti ne kadar süre uygulanmalı?
Yedi güncel periyotlar şeklinde detoksu öneri ediyoruz. Yedi günde hücre yenilenmesi oluyor, vücut organlarını yeniliyor. Dört güncel detoks gibi kısa oluyor bazen. Bu detoksa giriştir ama bizim en çok öneri ettiğimiz yedi gündür. Bunun yanında 10, 14 ya da 20 gün süreyle yapılan ciddi detokslar da biliyoruz.

detoks beslenme diyet glr

Detoks yapmanın sağlık açısından sakıncaları var mı?
Detoksun hiçbir yan etkisi yoktur. Sindirim sistemini durdurma işlemidir. Bu, hayatımızda her an yaşadığımız bir şeydir aslında.

Örneğin hasta olduğunuz an anneniz size kebap ya da börek yedirmez, çorba ve bitki çayı verir. Yani sindiriminizi azaltarak vücudun kendi kendisine bir şey yapmasını sağlar. Detoksta da sizin vücudunuzun kendi kendine toksinlerden arınması için bir alan açıyoruz.

Detoksu herkes yapabilir. Ancak hamileler, emziren anneler, bitiş altı ay içinde ciddi ameliyat geçirmiş kişilerin detoks yapmasını öneri etmiyoruz.

detoks cilt glr

Farklı detoks tipleri var mı?
Hepimizin aynı organları var; dolayısıyla hepimizin yapabileceği ortak detoks programından söz edilebilir. güncel su tüketimini artırarak, taze sıkılmış meyve ve sebze suları içerek, hayvansal proteini, ağır karbonhidratları, işlenmiş yiyecekleri, ağır şekerleri, alkolü, kahveyi diyetten çıkararak herkes detoksa girebilir.

Kişiye özel detokslarda uzmanla birebir görüşerek kendi sağlığınıza ve vücudunuzun karakteristik özelliğine göre bir detoks programı geliştirebilirsiniz.

detoks cilt glr

Detoks sadece beslenme ile mi ilgili?
Detoksa, vücudumuzu sadece besinlerden değil, başka yan etkilerden de arındırarak girmemiz gerekir. Detoksta beş organı çok iyi şekilde çalıştırmak gerekir.

Bunlardan biri, kalınbağırsaktır. Vücudumuzun çöplüğü gibi olan kalınbağırsağımızı temizlemek için bazı içecekleri devamlı almak ve yoga hareketleriyle detoksu hızlandırmak gerekir.

İkinci organ, akciğerlerdir. Ne kadar çok doğru nefes alırsak o kadar çok oksijen girer vücudumuza ve o kadar çok karbondioksiti vücuttan temizleriz.

Üçüncü organ, sinüslerdir. Buhar odasına girerek, sıcak çorbalar içerek sinüslerden akıntı olmasını sağlarız.

Dördüncü organ, böbreklerdir. Ne kadar çok sıvı alırsak böbreklerden o kadar çok toksin atarsınız.
Beşinci organ, cildimizdir. Detoksta her gün kuru cildimizi fırçalarız. Hamama girip cenaze derilerimizden arınırız. Derinin gözenekleri açılır, daha iyi terleme ve nefes alma olur ciltte.

detoks glr

 

Related Posts

Yonja Medikal Reklam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »